Logo
Віталій Лук’яненко: п’ять цікавих фактів про паралімпійського чемпіона
news-image
Віталій Лук’яненко здобув своє п’яте золото у першій гонці у Пхьончхані. Фото: paralympic.org.ua


Український паралімпієць Віталій Лук’яненко вже у першій своїй гонці стартового дня змагань у Пхьончхані відкрив лік золотим нагородам нашої збірної. Для самого спортсмена це вже п’ятий чемпіонський титул на Паралімпіадах. І, найголовніше, Віталій має всі шанси здобути нові нагороди ще протягом цих Ігор.

Та, хай там як, він уже став легендою не лише українського, а й світового паралімпійського спорту. І поки Віталій готується до нових звершень у Пхьончхані, ми пропонуємо вам п’ять цікавих фактів про нашого чемпіона.

1. 39-річний  Віталій Лук’яненко – найдосвідченіший спортсмен у складі паралімпійської збірної України. Він брав участь у всіх Зимових Паралімпійських іграх, де змагалась наша команда – від Нагано у 1998 році до минулих Ігор у Сочі в 2014-му. І за ці роки виборов 8 нагород різного ґатунку, 4 з яких до сього були золоті.

2. Здобувши свою п’яту золоту медаль у першій гонці Паралімпіади-2018, Віталій зруйнував поширений серед спортсменів міф про те, що атлети, які на церемонії відкриття виносять прапор своєї країни, у підсумку лишаються без нагород на змаганнях. Ще одразу після завершення церемонії він сказав, що не дуже вірить у такі забобони, а вже наступного дня навів вагоме «золоте» підтвердження своїх слів.

Переможці чоловічої гонки на 7,5 км серед спортсменів з порушеннями зору на Іграх-2018:
«золото» – Віталій Лук’яненко (стоячи у центрі) та його лідер Іван Марчишак(сидячи праворуч позаду),
«срібло» – білорус Юрій Голуб (стоячи ліворуч) та його лідер Дмитро Будзіловіч(сидячи ліворуч),
«бронза» – Анатолій Ковалевський (стоячи праворуч) та його лідер Олександр Мушкин(сидячи праворуч попереду)
Фото: paralympic.org.ua

3. Руйнувати міфі та спростовувати пророцтва для Віталія справа не нова. Так, під час Паралімпіади в Сочі у чоловічій гонці на 7,5 кілометрів у біатлоні серед спортсменів з порушеннями зору він неочікувано для всіх зіпсував плани президента Росії Володимира Путіна особисто привітати російського атлета Миколу Полуніна, якому напередоні всі майже одностайно прогнозували «золото». Зрештою Путін так і не вийшов до п’єдесталу.

Переможець гонки з біатлону на 7,5 км серед спортсменів з порушеннями зору на Іграх-2014 
Віталій Лук’яненко та його лідер Борис Бабар прикривають руками медалі під час церемонії нагородження
на знак протесту проти агресії Росії. Фото: sochi2014.com/paralympic-games


4.
 Після свого успішного виступу на Іграх-2014 Лук’яненко планував завершити професійну спортивну кар’єру, адже почали даватись взнаки травми. І дійсно він пішов зі спорту на цілих два роки. Однак згодом не витримав і повернувся до тренувань. І як доводить вже старт цьогорічної Паралімпіади – не дарма.

5. Віталія підтримують і допомагають друзі та велика родина. У Харкові за нього вболівають дружина і троє синів: старшому – 17 років, середньому – 12, молодшому – 7.

P.S. І наостанок невеличкий факт-спойлер на майбутнє. Є у паралімпійського чемпіона свій своєрідний талісман – вдягати «фартові» спортивні шапочкі. Наприклад, якщо Лук’яненко сьогодні переміг у блакитній шапочці, він вдягне її і на наступні змагання. Тож бажаємо Віталію нових перемог на цих Іграх і як мінімум 6-го «золота». 

Читайте також: Паралімпіада День перший: 5 медалей і 4 місце України в командному заліку.

Поділитися:
Останні історії