Logo
Як українці здобували 90 медалей протягом 5 Зимових Паралімпійських ігор
news-image
Одні з найтитулованіших українських паралімпійців Віталій Лук’яненко та Олена Юрковська. Фото: paralympic.org.ua

Для національної збірної України ХІІ Зимові Паралімпійські ігри у південнокорейському Пхьончхані стануть вже шостими. Дебютувавши в Нагано у 1998 році, українські паралімпійці демонстрували прогрес у досягнутих результатах.

Тож на сьогодні вони справедливо вважаються одними з головних фаворитів змагань, здобувши за п’ять попередніх Ігор 90 нагород: 20 золотих медалей, 34 срібних і 36 бронзових.

Ми згадуємо, якою була історія виступів української команди протягом 20 років і як наші паралімпійці здобували медалі різного гатунку.  

Нагано 1998

Цього року Україна вперше взяла участь у VІІ Зимовій Паралімпіаді в японському місті Нагано. Дебют вийшов вдалим і наші паралімпійці здобули 3 золоті, 2 срібні і 4 бронзових медалі, посівши підсумкове 14-е місце у медальному заліку.

У лижних перегонах Петро Кардаш приніс Україні три медалі найвищої категорії, Ольга Кравчук виборола «срібло», а Світлана Трифонова, Олена Акопян та Тамара Кулинич здобули «бронзу». У біатлоні «срібло» здобула Тамара Кулинич, а «бронзу» – Олена Акопян.

Олена Акопян на Іграх в Нагано. Фото: pyeongchang2018.com

 

Солт-Лейк Сіті 2002

Під час другого виступу на Зимових Паралімпійських іграх вже у США українці збільшили кількість завойованих нагород - 12 медалей (6 срібних і 6 бронзових).

Олег Мунц взяв два «срібла» у лижних перегонах, а Микола Овчераенко та Віталій Лук’яненко по одному разу виграли «бронзу». Світлана Трифонова виборола три других місця, Олена Юрковська тричі виграла третє місце.

У біатлоні «срібло» здобула Олена Юрковська, а «бронзу» взяла Світлана Трифонова.

Однак через брак нагород найвищого ґатунку наша збірна посіла 18-е місце у медальному заліку.

Турин 2006

На Зимових Паралімпійських іграх в Італії Україна була представлена 12 спортсменами у 2 видах спорту: біатлоні та лижних перегонах. Виступ українців став справжнім тріумфом – 25 медалей (7 золотих, 9 срібних, 9 бронзових) принесли нашій збірній 3 місце у медальному заліку у і друге – за загальною кількістю медалей.

У лижних перегонах два «золота» Україні принесла Олена Юрковська, Юрій Мунц та Юрій Костюк виграли по разу. Юрій Костюк, Юлія Батенкова та Олена Юрковська взяли «срібло». Юрій Костюк, Юлія Батенкова (двічі), Людмила Павленко та чоловіча і жіночі команди в естафеті вибороли треті місця.

У біатлоні два «золота» Україні принесла Олена Юрковська і одне – Віталій Лук’яненко. «Срібло» здобули Віталій Лук’яненко, Юрій Костюк, Людмила Павленко, Світлана Трифонова, Тетяна Смирнова та Юлія Батенкова вибороли по одній срібній нагороді. «Бронзи» у Людмили Павленко, Світлани Трофинової та Сергія Хижняка.

Ці Ігри також запам’ятались визнанням української спортсменки Олени Юрковської, яка тоді здобула чотири «золота», одне «срібло» та «бронзу», найкращою спортсменкою ІХ Паралімпіади.

Олена Юрковська на Іграх-2006. Фото: paralympic.org

 

Ванкувер 2010

На зимових Паралімпійських іграх у Канаді Україна була представлена 19 спортсменами у 3 видах спорту: біатлоні, лижних перегонах та вперше у гірськолижному спорті. На цих українські паралімпійці здобули 19 медалей: 5 золотих, 8 срібних та 6 бронзових.

У лижних перегонах два «золота» Україні принесла Олександра Коновалова, два «срібла» взяла Юлія Батенкова, а також жіноча та чоловіча команди в естафеті. «Бронза» дісталася Григорію Вовчинському та Олені Юрковській.

У біатлоні по одному разу виграли Віталій Лук’яненко, Олександра Кононова та Олена Юрковська. Юрій Костюк, Олена Юрковська та Григорій Вовчинський брали «срібло». Третіми ставали Віталій Лук’яненко, Григорій Вовчинський, Людмила Павленко та Юлія Батенкова.

У підсумку наша команда стала п’ятою за кількістю золотих нагород у медальному заліку, а за загальною кількістю медалей – розділила третє місце разом із збірною командою Канади.

Команда українських лижників під час церемонії нагородження на Іграх-2010. Фото: paralympic.org.ua

 

Сочі 2014

На Зимових Паралімпійських іграх у Росії національна збірна України стала другою за загальною кількістю медалей та четвертою – за кількістю золотих нагород, здобувши 25 медалей (5 золотих; 9 срібних та 11 бронзових).

У лижних перегонах «золото» Україні принесла Людмила Павленко. Другими ставали Юлія Батенкова (тричі), Людмила Павленко, Максим Яровий та змішана команда в естафеті. «Бронза» дісталася Максиму Яровому, Оксані Шишковій та Олександрі Кононовій.

У біатлоні два «золота» Україні приніс Віталій Лук’яненко, по одному разу виграли Олександра Кононова та Григорій Вовчинський. Другими ставали Максим Яровий, Олександра Кононова та Анатолій Ковалевський. «Бронза» дісталася Станіславу Чохлаєву, Віталію Лук’яненку, Оксані Шишковій (тричі), Юлії Батенковій, Олені Юрковській, Людмилі Павленко та Олені Юрковській.

Варто зауважити, що українські паралімпійці не тільки виборювали високі нагороди, а й відстоювали мир, протестуючи проти дій країни-агресора.

Українські паралімпійці прикривають медалі на знак протесту проти російської агресії під час церемонії нагородження на Іграх в Сочі. Фото: paralympic.org.ua

Зокрема під час церемонії відкриття Ігор на знак протесту проти військової агресії Росії Україну представляв один атлет – прапороносець збірної Михайло Ткаченко. А під час церемонії закриття українська лижниця Людмила Павленко їхала з вінком на голові, на стрічках якого було написано «Мир» українською, російською та англійською. Побачивши це, охоронці на арені намагалися зірвати вінок або хоча б відірвати стрічки, проте волонтери та прапороносці інших держав цього не дозволили.

Поділитися:
Останні історії