Logo
Зимові Паралімпійські ігри 2018 у Пхьончхані: найголовніше про змагання
news-image
Учасники змагань в Паралімпійському селищі. Фото: twitter/Paralympics

З 9 по 18 березня 2018 року у південнокорейському місті Пхьончхан відбудуться XII Зимові Паралімпійські ігри. Ми зібрали найголовнішу інформацію про цьогорічні змагання.

В Іграх візьмуть участь 567 спортсменів з 48 країн. 30 спортсменів з Росії, які були допущені до змагань, виступатимуть під паралімпійським прапором в статусі нейтральних паралімпійських атлетів. У цьогорічних зимових Паралімпійських іграх вперше візьмуть участь представники трьох країн Грузії, Таджикистану, а також Північної Кореї, яка отримала виняткове запрошення Міжнародного паралімпійського комітету.

Прапори країн-учасниць біля біатлонного центру Alpensia у Пхьончхані. Фото: instagram.com/steves_esteves

Таким чином Паралімпіада у Пхьончхані поб’є рекорд попередніх Ігор у Сочі за кількістю учасників змагань.

Національна паралімпійська збірна команда України вшосте візьме участь в зимових Паралімпійських іграх. У складі команди – 30 спортсменів, 10 з яких – спортсмени-лідери або ж гайди, які супроводжують незрячих спортсменів та атлетів з порушенням зору на трасі під час змагань.

Спортсмени паралімпійської збірної України під час церемонії проводів 28 лютого у Києві. Фото: president.gov.ua

До програми цьогорічних Паралімпійських ігор включені змагання з 6 дисциплін: гірськолижний спорт, біатлон, лижні гонки, хокей, сноуборд, керлінг. Спортсмени розіграють 80 комплектів медалей. Це на 8 комплектів нагород більше, ніж на попередніх Іграх-2014 в Сочі. Збільшення медальних дисциплін відбулося в сноуборді, у Пхьончхані в цих змаганнях буде розіграно 10 комплектів: 6 чоловічих в трьох класах і 4 жіночих в двох класах. Також збільшиться кількість команд, що змагаються в керлінгу – з 10 до 12.

Фото: instagram.com/_hoonlight

Українські паралімпійці змагатимуться у трьох дисциплінах: 19 спортсменів представлятимуть команду у лижних гонках та біатлоні. Один спортсмен – у сноуборді.

Талісманом Зимових Паралімпійських ігор 2018 у Пхьончхані став ведмідь на ім’я Bandabi. Його праобразом став гімалайський ведмідь, тісно пов’язаний з корейською культурою та фольклором, і тому, за задумом організаторів, Bandabi символізує силу волі та мужність.

Волонтер Ігор разом із талісманом Паралімпіади – ведмедем Bandabi. Фото: instagram.com/bentudhope

У Міжнародному паралімпійському комітетів схвально сприйняли цю ідею, заявивши, що «для всіх спортсменів, які змагатимуться на Паралімпіаді в Пхенчхан, талісман-ведмідь буде символом сміливості і дружелюбності, сили, яка може подолати будь-які труднощі».

Емблема Паралімпіади-2018 символізує світ, відкритий для кожного. Вона поєднує в собі зображення льоду і снігу, учасників змагань і людей з усього світу, які об’єднуються в Пхьончхані.

Презентація емблеми Паралімпійських ігор 2018. Фото: pyeongchang2018.com

У поєднанні всі елементи емблеми зображують світ, де всі люди рівні, де спортсмени, вболівальники і люди всієї планети гуртується разом в дружбі.

Дивіться трансляцію церемонії відкриття Паралімпіади 2018 на нашому сайті 9 березня о 13:00 за київським часом.

А 10 березня, о 14:00 у холі київського телецентру за адресою вул. Мельникова, 42 відбудеться прес-конференція з нагоди відкриття фан-зони Зимових Паралімпійських ігор.

Поділитися:
Останні історії