Logo
Україна та Німеччина оскаржать допущення до Паралімпіади-2018 росіянки Михайліни Лисової
news-image
Російська лижниця Михайліна Лисова. Фото: pyeongchang2018.com

Україна та Німеччина подають апеляцію до Міжнародного паралімпійського комітету з приводу допущення до змагань на Паралімпійських Іграх-2018 російської спортсменку з порушеннями зору Михайліни Лисової, оскільки вона фігурує списку атлетів, викритих на вживанні допінгу.

Про це в коментарі журналістці UA:Першого повідомив президент Національного паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич.

«Одна з так званих російських зірок у лижному спорті була допущена до змагань фактично за два дні до Паралімпіади. При цьому, її допустили з порушенням регламенту. Ніхто офіційно не повідомив, що спортсменка Лисова допущена. Вона просто з’явилася у переліку. Такого не було ніколи. Першою зреагувала команда Німеччини. Вони подали офіційний запит до комітету. Ми теж зробили запит. Нам дали відповідь, що таким є рішення відповідної комісії. Якогось обґрунтування,, чому ця спортсменка допущена нам так і не надали. Це дивне рішення, тому що Лисова забрала у багатьох команд, в тому числі і у нас, медалі. Вона внесла деструктив», – сказав Сушкевич.

Медалісти біатлонної гонки на 12,5 км: 
«золото» – росіянка Михайліна Лисова та її гайд Олексій Іванов (у центрі), 
«срібло» – українка Оксана Шишкова та її гайд Віталій Казаков (ліворуч), 
«бронза» – німкеня Клара Клуг та її лідер Мартін Хартль (праворуч). 
Фото: pyeongchang2018.com

За його словами, шеф місії німецької команди доктор Карл Кваде виявив Лисову у так званому «списку Макларена» – укладеного на основі доповіді канадського спортивного юриста Річарда Макларена, якого у 2016 році запросило Всесвітнє антидопінгове агентство у якості незалежного експерта для очолення розслідування щодо масштабної фальсифікації допінг-проб у російському спорті. Імена спортсменів, причетних до допінг-скандалу, в доповіді не розкриваються, вони замінені кодовими номерами.

«Німецькі колеги знають більше — вони знають код Лисової в списку Маккларена, списку заборонених черех допінг спортсменів. Коли я сказав члену міжнародного паралімпійського комітету про те, що вона є в списку Маккларена, він відповів, що її прізвища в списку нема. Але в цьому списку взагалі нема прізвищ, там є тільки коди антидопінгового комітету. Так от, доктор Карл Кваде, який входить до німецької місії, знайшов код Лисової у цьому списку заборонених спортсменів», – підсумував глава українського паралімпійського комітету.

Михайлина Лисова у складі команди «нейтральних паралімпійських атлетів» бралаучасть у змаганнях з біатлону та лижних перегонів і здобула на Іграх-2018 6 медалей: 2 золоті, 3 срібні та 1 бронзову.

Нагадаємо, що через допінговий скандал до участі в зимовій Паралімпіаді-2018 допущені лише 30 спортсменів з Росії, які виступали в статусі нейтральних паралімпійських атлетів.

Поділитися:
Останні новини