Logo
Паралімпіада Підсумки: золотий фініш у лижній естафеті та 22 медалі України на Іграх-2018
news-image
Команда України – переможці змішаної естафети. Фото: facebook.com/NationalSportsCommitteeOfTheDisabledOfUkraine

В останній змагальний день, 18 березня, Зимових Паралімпійських ігор у Пхьончхані було розіграно 2 комплекти нагород у лижних перегонах, 3 комплекти – у гірськолижному спорті та золоті медалі у хокейних змаганнях.

Українські паралімпійці здобули «золото» у змішаній естафеті на лижних гонках. За підсумками змагань наша збірна із 22 медалями стала четвертою за кількістю здобутих нагород, а за гатунком медалей посіла шосте місце у командному заліку.

У змішаній естафеті (4x2,5 км) збірна команда України у складі Юрія Уткіна, Людмили Ляшенко, Юлії Батенкової-Бауман та Оксани Шишкової перемогла із солідною перевагою у 50 секунд. Друге місце виборола збірна Канада, третя Німеччина.

Переможці змішаної естафети з лижних перегонів. Фото: oisphotos.com

У відкритій естафеті з лижних перегонів команда України фінішувала на 5-й позиції.

У змаганнях із гірськолижного спорту своє перше «золото» в останній день Паралімпіади здобула збірна Великої Британії зусиллями Менни Фітцпатрик.

Менна Фітцпатрик та її гайд Дженіфер Кехо. Фото: oisphotos.com

Останні нагороди цьогорічних Ігор розіграли хокеїсти збірних США та Канади у фінальному поєдинку турніру. Матч пройшов у напруженій боротьбі, основний час завершився із рахунком 1:1. А в овертаймі американським хокеїстам вдалось закинути переможну шайбу і стати таким чином паралімпійськими чемпіонами.

Хокеїсти США святкують перемогу у фіналі паралімпійського турніру. Фото: oisphotos.com

Лідером у медальному заліку за підсумками Паралімпіади стала збірна США із 36 медалями (13 золотих, 15 срібних, 8 бронзових). Друге місце посіла команда «Нейтральних паралімпійських атлетів» (8-10-6), третє – збірна Канади (8-4-16).

Українська команда завершує виступи на Іграх-2018 у Пхьончхані із 22 медалями (7 золотих, 7 срібних і 8 бронзових), поступаючись лише за ґатунком нагород Німеччині (7-8-4), яка посіла 5-те місці, та Франції (7-8-5), яка стала 4-ю.

Детальніше про кількість нагород дивіться у таблиці результатів на нашому сайті.