Logo
Збірна України через фальстарт втратила призове місце у відкритій естафеті
news-image

Ярослав Решетницький на старті естафети. Фото: oisphotos.com

У заключній естафеті останнього дня Паралімпіади Україна втратила нагороди через прикрий фальстарт Ольги Прилуцької. 

Помічник, який тримає руку на плечі спортсмена і прибирає, даючи таким чином команду стартувати, прибрав руку раніше ніж потрібно і Прилуцька зробила фальстарт. Українці могли розраховувати на бронзові нагороди, але судді через фальстарт додали до результату команди 30 секунд і Україна опустилась у таблиці результатів на 5 позицію. 

Перемогу здобула команда Франція, друга - Норвегія, третя - Канада.

Україна подала протест на штраф за фальстарт, вважаючи це суддівською помилкою. Однак його було відхилено. Наразі за даними прес-служби Національного комітету спорту інвалідів України, подано апеляційну заяву, яка розглядатиметься впродовж 72 годин.

Президент Національного паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич прокоментував цей інцидент наступним чином:

«Це абсолютно неправильне рішення. Всі спостерігачі говорять про те, що це помилка суддів. Суддя відпустила незрячу спортсменку на старті, підняла руку з плеча, і спортсменка стартувала. А потім вона раптом передумала. Повернутись незрячій спортсменці на 3-4 метри назад було дуже складно. По результату часу ми маємо бронзову медаль, але зараз її намагаються забрати. Роблю все можливе і неможливе, щоб її повернути. Я розумію, що шанси виграти у журі дуже важкі, але будемо боротись до кінця, як завжди боролась наша команда».

У змішаній естафеті українці вибороли золоті нагороди.

 

Автор: Слава Щербо
Поділитися:
Останні новини