Logo
Паралімпіада День восьмий: вольова медаль капітана збірної України, перше «золото» Південної Кореї
news-image
Григорій Вовчинський виборов срібну нагороду у лижній гонці. Фото: facebook.com/sergey.pedashenko

У восьмий змагальний день, 17 березня, Зимових Паралімпійських ігор у Пхьончхані було розіграно 6 комплектів нагород у лижних перегонах, 3 комплекти – у гірськолижному спорті, бронзові медалі у хокейних змаганнях та золоті та бронзові нагороди у керлінгу.

Українські паралімпійці у передостанній день змагань здобули дві нагороди –  «срібло» і «бронзу» у лижних гонках. Наразі наша збірна посідає п’яте місце у командному заліку, маючи у своєму активі 21 медаль.

Медалі України

Здобути свою нагороду на цьогорічній Паралімпіаді зрештою вдалось капітанові української збірної Григорію Вовчинському, який до цього зупинявся за крок до п’єдесталу. Цього дня він став другим у лижній гонці на 10 км.

Григорій Вовчинський після гонки. Фото: facebook/NationalSportsCommitteeOfTheDisabledOfUkraine

Другу нагороду приніс Україні Максим Яровий, який став третім у лижних перегонах на 7,5 км.

Ряд українських спортсменів фінішували у першій п’ятірці в гонках у своїх класах: Ігор Рептюх і Тарас Радь стали 4-ми, а Ольга Прилуцька разом зі своїм лідером Борисом Бабаром посіли 5-те місце.

Інші медалісти

Своє третє «золото» у лижних перегонах серед спортсменів з порушеннями зору цьогорічних Ігор здобув канадець Брайан Маківер, ставши вже 13-кратним паралімпійським чемпіоном. А його співвітчизниця 17-річна Наталі Вілкі фінішувала першою у лижній гонці на 7,5 км, ставши таким чином наймолодшою паралімпійською чемпіонкою Ігор-2018.

У гонці на 7,5 км серед сидячих спортсменів Сінь Еу Юнь здобув перше «золото» для Південної Кореї на домашніх Іграх. А в цьому ж класі серед жінок свою другу золоту медаль Паралімпіади-2018 виборола американка українського походження Оксана Мастерс.

Сінь Еу Юнь під час оголошення переможців гонки. Фото: twitter.com/craigspence

Ще одну нагороду команді-господарці Ігор принесли південнокорейські хокеїсти, перегравши італійців на останніх хвилинах у матчі за бронзові медалі. А от керлінгісти Південної Кореї поступились канадцям у поєдинку за третє місце.

Збірна Південної Кореї з хокею мінімально перемогла італійців 1:0. Фото: oisphotos.com

У фінальному поєдинку змагань з керлінгу збірна Китаю переграла норвежців, здобувши свою першу золоту нагороду Паралімпіади-2018.

Китайські керлінгісти у фінальному поєдинку проти Норвегії. Фото: oisphotos.com

У змаганнях з гірськолижного спорту перші золоті нагороди для своїх збірних виграли спортсмени Нової Зеландії та Хорватії.

Лідерство у медальному заліку напередодні останнього дня Паралімпіади зберігає збірна США із 35 медалями (12 золотих, 15 срібних, 8 бронзових). Німеччині вдалось піднятись на 4-ту позицію завдяки «сріблу» Андреї Ескау в жіночій лижній гонці на 5 км серед сидячих спортсменів. Українська команда завершує цей змагальний день на 5-му місці, маючи однакову із Німеччиною кількість золотих нагород, але поступаючись на одне «срібло». Детальніше про кількість нагород дивіться у таблиці результатів на нашому сайті.