Logo
Паралімпіада День сьомий: 3 медалі у біатлоні піднімають Україну на 4 місце
news-image
Віталій Лук’яненко зі своїм гайдом Іваном Марчишаком на фінішній прямій. Фото: oisphotos.com

У сьомий змагальний день, 16 березня, на Паралімпійських іграх у Пхьончхані було розіграно 11 комплектів нагород – 6 у біатлоні і 5 у сноубордингу в дисципліні слалом.

Цього дня медальна скарбничка української команди поповнилась трьома нагородами – 1 золота і 2 срібні. У підсумку наші паралімпійці піднялись на четверте місце у медальному заліку, маючи в своєму активі 19 нагород.

Медалі України

Першу нагороду збірної України у цей день здобула Оксана Шишкова разом зі своїм лідером Віталієм Казаковим – «срібло» у біатлонній гонці на 12,5 км серед спортсменів з порушеннями зору.

І в останній біатлонній гонці на 15 км серед чоловіків Віталій Лук‘яненко зі своїм гайдом Іваном Марчишаком здобув своє друге «золото» на цього річних Іграх і шосте – за всі свої виступи на Паралімпіадах. «Срібло» – на рахунку Олександра Казіка та його гайда Сергія Кучерявого.

Українці були близькі до того, аби повністю зайняти п’єдестал: 2 четверті місця з однаковим часом у Анатолія Ковалевського та Юрія Уткіна.

Юрій Уткін фінішує 4-м у біатлонній гонці. Фото: oisphotos.com

Загалом у цей день ще кільком українським спортсменам зовсім трішки не вистачило для того, аби здобути медалі. Так, у Григорія Вовчинського та Рептюха Ігоря четверте та п’яте місця у біатлонній гонці на 15 км серед спортсменів, що змагаються стоячи.

Падіння Ігоря Рептюха на фінішній прямій біатлонної гонки на 15 км. Фото: oisphotos.com

У цьому ж класі серед жінок четвертою і п’ятою стали Ірина Буй та Богдана Конашук. У своєму класі став четвертим і Тарас Радь, припустившись двох промахів на двох останніх рубежах.

Ірина Буй під час біатлонної гонки на 12,5 км. Фото: oisphotos.com

Інші медалісти

Лідерами за кількістю здобутих нагород у сьомий змагальний день Паралімпіади у Пхьончхані стали американці, здобувши 9 медалей, в першу чергу, завдяки домінуванню у сноуборді – 7 медалей. Ще дві нагороди паралімпійці США виграли у біатлоні – чергова медаль на рахунку Оксани Мастерс, яка стала другою у гонці серед спортсменів, що змагаються сидячи. Ще одне «срібло» у цьому ж класі серед чоловіків здобув Даніель Кноссен. Таким чином збірна США впевнено тримаються на першому місці у медальній таблиці, маючи вже 30 нагород.

Оксана Мастерс здобуває своє друге «срібло» на Іграх-2018. Фото: oisphotos.com

Німецька збірна за рахунок двох золотих медалей здобутих у біатлоні наздогнала українську команду за кількістю нагород найвищого ґатунку. А більша на одну медаль кількість срібних нагород дозволила Німеччині наразі посісти третю сходинку в командному заліку.

У цей день також визначились фіналісти змагань з керлінгу. Збірна Китаю обіграла Канаду і у фіналі зустрінеться з командою Норвегії, яка перемогла господарів змагань – збірну Південної Кореї.

Норвезькі керлінгісти вийшли до фінілу змагань на Іграх-2018. Фото: oisphotos.com