Logo
Паралімпіада День п'ятий: «бронза» України у лижних перегонах і перше «золото» чотирьох країн
news-image

Оксана Шишкова зі своїм лідером Віталієм Казаковим. Бронзові призери лижних перегонів на дистанції 1,5 км. Фото: facebook/NationalSportsCommitteeOfTheDisabledOfUkraine

У п’ятий змагальний день, 14 березня, на Паралімпійських іграх у Пхьончхані було розіграно 12 комплектів нагород - 6 у гірськолижному спорті і 6 у лижних перегонах.

В рамках п’ятого змагального дня збірна України змогла здобути лише одну бронзову медаль. У медальному заліку паралімпійська збірна України посідає п’яту сходинку маючи у своєму активі 16 нагород.

Медалі України

Єдину медаль України у цей день здобула Оксана Шишкова разом із своїм лідером Віталієм Казаковим - «бронза» у лижній гонці на 15 км для атлетів з порушеннями зору.

Оксана Шишкова зі своїм лідером Віталієм Казаковим (праворуч) серед медалістів лижного спринту. Фото: oisphotos.com

Загалом у лижних перегонах в рамках п’ятого змагального дня на старт вийшло дванадцять українських спортсменів. Більшість не змогли пройти кваліфікацію до фіналів у своїх категоріях. Пробились до фіналів тільки Тарас Радь, Людмила Ляшенко, Григорій Вовчинський і Оксана Шишкова, яка виборола бронзову нагороду.

Інші медалісти

Лідерами медального заліку залишаються США маючи у активі 21 медалей: вісім золотих, сім срібних і шість бронзових нагород. У лижних перегонах золоту медаль виборола українка за походженням, громадянка США Оксана Мастерс.

Оксана Мастерс на фініші. Лижні перегони 1,1 км. Фото: oisphotos.com

Друга позиція у команди Нейтральних паралімпійських атлетів - 17 нагород. У п’ятий змагальний день НПА вибороли чотири медалі різного гатунку і зараз мають: шість золотих, сім срібних і чотири бронзові медалі.

Четверте «золото» у гірськолижному спорті здобула словацька спортсменка Хенрієта Фаркасова, піднявши таким чином свою збірну на третє місце медального заліку.

Свої перші золоті медалі виграли одразу чотири країни - Норвегія, Італія, Японія і Казахстан.

Сьогоднішній день став дуже успішним для Канади. Одразу шість медалей здобуто у різних видах спорту - п’ять «бронз» і одне «золото».

Переможці у лижних перегонах на 1,5 км. «Срібло» - Йошихіро Нітто, Японія (зліва), «золото» - Олександр Колядін, Казахстан (другий зліва), «бронза» - Марк Арендз, Канада (другий праворуч) і Ілкка Туомісто, Фінляндія. Фото: oisphotos.com

Детальніше про кількість нагород дивіться у таблиці результатів на нашому сайті.

Автор: Слава Щербо