Logo
Паралімпіада День четвертий: рекордні 6 медалей українців у біатлоні
news-image
Українські медалісти та представники делегації після церемонії нагородження. Фото: paralympic.org.ua

У четвертий змагальний день, 13 березня, на Паралімпійських іграх у Пхьончхані було розіграно 12 комплектів нагород – 6 у біатлоні і 6 у гірськолижному спорті.

Цей день для української команди став наразі рекордним за кількістю здобутих нагород – 6 медалей (2 золоті, 2 срібні і 2 бронзові). У підсумку українці другі за кількістю нагород, маючи в своєму активі 15 медалей, і треті за ґатунком медалей в командному заліку.

Медалі України

Першу медаль нашої збірної у цей день здобув 18-річний дебютант Паралімпіади-2018 Тарас Радь, який став паралімпійським чемпіоном у біатлонній гонці на 12,5 км серед спортсменів, що змагаються сидячи.

Президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич вітає Тараса Радя із перемогою. Фото: facebook.com/sergey.pedashenko

Другу медаль у скарбничку збірної поклала Людмила Ляшенко, яка здобула свою вже третю «бронзу», цього разу  у біатлонній гонці на 10 км серед атлетів, що змагаються стоячи.

Третя нагорода – на рахунку Ігоря Рептюха, який виборов «срібло» у біатлоні на дистанції 12,5 км і таким чином він зібрав уже повний комплект нагород цьогорічної Паралімпіади.

Людмила Ляшенко вітає Ігоря Рептюха зі «сріблом» після гонки. Фото: facebook.com/NationalSportsCommitteeOfTheDisabledOfUkraine

У наступній гонці Оксана Шишкова нарешті виборола своє «золото» у Пхьончхані. Вона стала паралімпійською чемпіонкою у біатлоні для спортсменів з порушеннями зору.

Оксана Шишкова фінішує разом із своїм лідером Віталієм Казаковим. Фото: facebook.com/sergey.pedashenko

І за підсумками останньої у цей день біатлонної гонки на п’єдестал піднялись одразу два українця. Олександр Казік посів друге місце, а Юрій Уткін – третє.

Інші медалісти

Другими за кількістю здобутих нагород під час сьогоднішніх біатлонних змагань на Паралімпіаді стали представники «нейтральних паралімпійських атлетів», які виграли 5 медалей. А їхні здобутки у сьогоднішніх змаганнях з гірськолижного спорту дозволили їм піднятись на другу сходинку у командному заліку.

Лідери медальної таблиці сьогодні обмежились лише двома нагородами – «сріблом» і «бронзою» у біатлоні. Однак збірна США продовжує зберігати першу сходинку у командній першості на цих Іграх.

Своє чергове «золото» у гірськолижному спорті здобула словацька спортсменка Хенрієта Фаркасова, піднявши таким чином свою збірну на 4 місце медальному заліку.

Старт Хенрієти Фаркасової та її лідера Наталії Субртової. Фото: oisphotos.com

Покращила свої позиції і збірна Німеччини, спортсмени якої вибороли сьогодні 5 медалей – золоту і бронзову у біатлоні та золоту і дві срібні у гірськолижному спорті.